Anasayfa / Hakkımda

Hakkımda

  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/kapadokyaweb.com/public_html/sites/all/modules/adsense_injector/adsense_injector.module on line 352.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/kapadokyaweb.com/public_html/sites/all/modules/adsense_injector/adsense_injector.module on line 35.

Emre ERENEmre ERENO gün güneş peribacalarının dibinden sakin sakin batıyor, bense huzur ve mutluluktan kendimden geçmiş bir şekilde baş döndüren manzarayı seyrediyordum. Burayı hiç görmemiş olanlar ne kadar çok şey kaybediyor diye geçirdim içimden. Ve bir anda Kapadokya'yı baştan keşfetmeye ve öğrendiklerimi herkese anlatmaya karar verdim.

Bilmeden ne zor bir karar vermişim. Sanki Kapadokya kocaman bir deniz bense küçücük bir balık. Yıllardır gezdiğim ve her yerini bilirim zannettiğim Kapadokya meğer ne kadar büyük, ne kadar derinmiş. Burada keşfedilecek ne kadar çok yer, kazanılacak ne kadar çok tecrübe, kılcal damarlarıma kadar sindirmek isteyeceğim ne kadar çok duygu varmış.

Deniz kenarlarından farklıdır Kapadokya. Tatilini plajda saatlerce miskin miskin yatarak ve günde beş öğün yemek yiyerek geçiren bir insan Kapadokya'ya geldiği anda serüven peşinde koşan bir macerapereste dönüşüverir. Yerinizde oturamazsınız burada. Kapadokya'nın büyüsüne kapıldıkça içinizdeki keşfetme ve merak duygusu o kadar üst seviyeye çıkar ki gün boyu saatlerce yürüdükten, metrelerce yukarılara tırmandıktan sonra bile gece kurtlarınızı dökecek enerjiyle dolu olduğunuzu hissedersiniz. Kurtları dökmek ve çakırkeyf Kapadokya gecelerine kapılıp gitmek bile en iyi tercih değildir burada. Dolunay yürüyüşü diye birşey vardır ki bu gerçek anlamda farklı bir boyuta geçmektir. Ay ışığının vadilerde oynadığı teatral gösteriye şahit olmak pek az kişiye nasip olur.

HDR Manzara: Kapadokya Kızılçukur manzarasıHDR Manzara: Kapadokya Kızılçukur manzarası

Bu siteyi Kapadokya'yı tanıtmak, deneyimlerimi paylaşmak ve olabilirse sizi buraya gelmeye ikna etmek için hazırlıyorum. Bu site için kilometlerce yol yürüyor, yüzlerce fotoğraf çekiyor, birçok kişiden bilgi alıyorum. Kapadokya'nın her yeri sanatla, tarihle, kültürle, duyguyla, romantizmle o kadar dolu ki bunu yapmaktan büyük haz alıyorum. Burada gezdiğim yerlerle ilgili yazılar yazıyor ve fotoğraflar yayınlıyorum. Bunların dışında Kapadokya'ya gelmek isteyecek kişiler içinde faydalı olduğuna inandığım bilgiler araştırıyor ve bunlardan bir rehber oluşturuyorum. Benim dışımda Kapadokya'ya gönül vermiş birçok dost emeklerini ve zamanlarını harcayarak bu çalışmalarım için bana destek oluyor. Onlara da buradan teşekkür etmek istiyorum.

Eğer sitemize ait bir içeriği kullanmayı düşünüyorsanız paylaşım politikamıza bir göz atmanız faydalı olabilir.