Anasayfa / Yanınıza Almanız Gerekenler

Yanınıza Almanız Gerekenler

 • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/kapadokyaweb.com/public_html/sites/all/modules/adsense_injector/adsense_injector.module on line 352.
 • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/kapadokyaweb.com/public_html/sites/all/modules/adsense_injector/adsense_injector.module on line 35.

Kapadokya geziniz sırasında "tüh keşke şu da olsaydı" deme ihtimaliniz olduğunu düşündüğümüz ihtiyaç listeniz

 • Fotoğraf Makinesi, Video Kamera gibi görüntü kaydediciler.
 • Yalnız gezecekseniz mp3 çalar bulundurmanızı kesinlikle tavsiye ederim.
 • Elektronik gereçleriniz için en az bir takım yedek pil.
 • Tüflü kayaya tırmanırken ayaklarınızın kaymayacağı tırtıklı ve ince taban yapısına sahip hafif spor ayakkabılar.
 • Vadi gezileriniz sırasında giyeceğiniz toz kir tutmayan şort veya ince eşofman. Aman iki dirhem bir çekirdek vadiye girmeyin.
 • Gözleriniz ışığa hassas ise çok koyu renkli olmayan güneş gözlüğü ve mutlaka şapka.
 • Su. Yürüyüş sırasında asitli içecek tüketmemeye dikkat edin.
 • Fotoğraf makinesi, cep telefonu, su, selpak, ağrı kesici, yara bandı gibi acil ihtiyaçlarınızı yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz çanta. Tercihen sırt çantası çünkü yürüyüşünüz sırasında zaman zaman iki elinizi birden kullanmanız gerekecek.
 • İyi aydınlatan LED'li küçük boy fener. Yapay ışık zarar verdiği için freskler bulunan kiliselerde kullanmamalısınız ama mağaralarda ve tünellerde ihtiyacınız olacak.
 • Araba ile geliyorsanız pratik mangal ve katlanabilir portatif sandalye seti. Vadi içlerinde ve korunan bölgelerde piknik yapmak gibi bir şansınız yok ama ben özellikle Narlıgöl'e gittiğimde bunun eksikliğini çok hissettim. Sandalyeleri ise özellikle gün batımı seyir noktalarında keyif yaparken kullanabilirsiniz.
 • Yaz aylarında bazı geceler saat 20-22 arasında rüzgar olabilir. Normalde üşümezsiniz ama yine de tedbir olarak yanınıza uzun kollu birşeyler bulundurmanızda fayda var. Peribacalarının oluşmasında önemli etkenlerden birinin rüzgar aşındırması olduğunu unutmayın.
 • Küçük notlar almak için kağıt kalem. Turlara bağlı gezmiyorsanız çevrenizden birçok yer tarifi öğreneceksiniz. Lazım olacak.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Hatırladıkça yeni maddeler eklerim. Eğer sizin de fikirleriniz varsa yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

tuba kullanıcısının resmi

haziran ayında balayı için düşünüyoruz kapadokya tatilini sizce balayı için uygun bir yermi) herkes denizin tadını çıkarın derken bense bilmediğim yerlerde dolaşmanın daha iyi olacağını düşünüp nevşehire karar verdim..

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Bilgiler için teş.ederiz.

ömeryanna kullanıcısının resmi

gerçekten çok faydalı bilgiler...tekrar teşekkürler...

Hıfzı kullanıcısının resmi

Hemen hemen bütün yabancı turistlerin ayağında trekking ayakkabısı vardı.Benim ve eşimin spor ayakkabıları biraz hafif kaçmasına rağmen işe yaradı.İyi ki uyarmışsınız. Altı lastik günlük ayakkabı kesinlikle olmazmış.

sertan kullanıcısının resmi

çok teşekkür ederim, çok faydalı bilgiler. bekle bizi geliyoruz nevşehir :) nasip olursa 20 şubatta oradayız...

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

gerçekten tesekkürkler sitede herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş ve bizlerle paylaşmışsınız emeğinize sağlık

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

Öncelikle böyle bir site hazırlayıp bu güzel memleketimizi en iyi şekilde tanıtmayı hedefleyen site yöneticilerini ve site sorumlusunu kutlarım. Bir Nevşehir'li olarak Kapadokya ancak bu kadar güzel ayrıntılı ve sade bir şekilde özetlenebilir. "Ben Kapadokya'ya gideceğim" deme lüksünü gösterebilen herkese bu siteyi tavsiye ediyorum.

Sonrasında şunları söylemeliyim ki ben bir üniversite öğrencisiyim. Alanım bilgisayar olduğu için bir web sitesi hazırlama ödevi aldık ve bende kapadokyayı tanıtmaya karar verdim. Siteniz resimleri ve yazılarından kısmen faydalandım ve not olarakta sitemde adresinizi kaynak olarak göstereceğim umarım bana kızmazsınız. Saygılarımı sunarım başarılarınızın devamını dilerim.

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

fener alınmalı

Ziyaretçi kullanıcısının resmi

ÇOKTEŞEKKÜR EDERİZ.

Yeni yorum gönder

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır. If you have a Gravatar account associated with the e-mail address you provide, it will be used to display your avatar.
 • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
 • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünürler.
 • Bu bölümden ekleyeceğiniz adreslere rel="nofollow" ibaresi eklenecektir.

Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi